Logo P.H.U. RELAKS

Szybki kontakt - zadzwoń

609 471 538

Wakacje 2015

Sezon kajakowy 2015 na Roztoczu zakończył się na początku października- popsuła się pogoda i było za zimno na pływanie kajakiem. Sezon 2015 był bardzo aktywny pogoda dopisała prawie wcale nie padał deszcz. Podsumowując wakacje możemy powiedzieć, że takich upałów jak w tym roku to nie pamiętamy od dawna jedynym ratunkiem było przebywanie na wodą, kąpiel no i oczywiście pływanie kajakami, spływy kajakowe po Wieprzu najlepiej wychodziło to na odcinku Granica Parku RPN przez Zwierzyniec do Szczebrzeszyna.

Trasa ta nadawała się do spływów przez cały okres wakacji nie brakowało na niej wody co miało miejsce na innych górnych etapach rzeki Wieprz poza tym na odcinku z Granicy Parku RPN rzeka jest fajnie zacieniona i nie odczuwało się bezpośrednio dużego upału płynąc nawet do Szczebrzeszyna. Sama woda która ma zawsze czy latem czy zimą 8-9*C wytwarzała pewien mikroklimat który sprawiał, że spływy kajakowe nawet w duży upał były niesamowitą przyjemnością, niektórzy turyści kilkakrotnie pływali tą samą trasą uciekając właśnie przed uciążliwymi upałami. W tym sezonie mniej organizowaliśmy wyjazdy na spływy Tanwią dosłownie kilka wyjazdów z powodu bardzo niskiego stanu wody w wakacje po Tanwi górnej nie dało się płynąć a i na odcinkach dolnych od Osuch też wody brakowało było sporo mielizn i wysepek w nurcie rzeki spływ Tanwią okazywał się niezłą przeprawą turyści kajakarze nie jednokrotnie narzekali na uciążliwość spływów rzeką Tanew.

Organizowaliśmy też w tym sezonie około 10 wyjazdów na rzekę Bukową i tam taka sama sytuacja za mało wody rzeka przepiękna niesamowite krajobrazy lasów Janowskich jednak płynąc nią było ciężko, kilka grup musieliśmy zabierać przed zakończeniem trasy na moście drogowym  z Niska do Lublina. Ogólnie sezon kajakowy udany odbyło się wiele spływów kilkugodzinnych, jednodniowych i kilkudniowych turyści kajakarze zadowoleni wszystkie imprezy zorganizowane odbywały się bezpiecznie pod kontrolą instruktorów kajakarstwa i ratowników WOPR do spraw bezpieczeństwa przywiązujemy szczególny nacisk współpracując owocnie od wielu lat  z rejonowym WOPR Zamość. Pozdrawiamy serdecznie naszych gości, kajakarzy i turystów którzy nas odwiedzili w sezonie kajakowym 2015 i zapraszamy gorąco w nowym letnim sezonie 2016 do Zwierzyńca na spływy kajakowe obiecujemy dostęp do najlepszego nowego sprzętu (kajaki polietylenowe różne modele, wiosła Boreall, kamizelki asekuracyjne i ratunkowe oraz akcesoria wodoszczelne gratis dla naszych klientów) Początek nowego sezonu 1 maja 2016 roku.

A pływamy już od początku kwietnia.

Ciekawostką sezonu 2015 był bardzo udany spływ zorganizowany przez naszą firme RELAKS po Dunjacu niesamowita atrakcja piękna rzeka niesamowite widoki zdjęcia do obejrzenia w galerii zdjęć z 2015 roku.